טיפול פסיכולוגי באינטרנט

טיפול פסיכולוגי באינטרנט

מחלות כרוניות, פגיעות אקוטיות (כגון תאונה) ומוגבלויות פיזיות הם מצבים המשפיעים וגורמים לשינויים נרחבים בחייו של האדם ומשפחתו. עיכול ועיבוד המצב החדש, אבל על האובדן, קשיים בהתנהלות מול המערכת הרפואית, שינוי במבנה המשפחתי, התמודדות מול שינויים חברתיים ותעסוקתיים, שאלות הקשורות לדימוי העצמי, התמודדות עם כאב – כל אלו ועוד הן שאלות שאנשים הסובלים ממצב רפואי כלשהו צריכים להתמודד איתן. תהליך ההסתגלות מציב קשיים רבים בפני האדם ומשפחתו, שעלולים להוביל בתורם להחמרה במצב הרפואי, ריבים וכעסים במשפחה, והפרעות שונות כגון דיכאון או חרדה.

לעיתים קרובות סיוע קצר וממוקד מפסיכולוג רפואי יסייע לאדם לעכל את המצב החדש ולהתמודד איתו על הצד הטוב ביותר. ייעוץ זה מסייע בהתמודדות עם המצב האקוטי (פריצת המחלה, אשפוז) ומאפשר להסתגל למצב החדש בצורה טובה שתמזער את הסיכוי לבעיות בטווח הארוך כגון דיכאון, חרדה או קושי בניהול המחלה שעלול לגרום להתדרדרות המצב הבריאותי.

למרבה הצער, דווקא כשהאדם זקוק ביותר לסיוע ויכול להפיק ממנו, לעיתים אין באפשרותו לעשות זאת בשל מצבו הפיזי. כשהאדם מגיע לבסוף לטיפול אצל פסיכולוג, פעמים רבות נגרמו כבר נזקים ופגיעה מיותרת באיכות חייו של האדם.

מרכז הל”ר מודע לחשיבות של קבלת טיפול אצל פסיכולוג רפואי עם פרוץ המצב האקוטי, ולקשיים בדרך לייעוץ זה. על מנת לאפשר לקבל טיפול בזמן הקריטי, אנו מציעים טיפול פסיכולוגי באינטרנט. הטיפול מתבצע בשיחת וידאו בסקייפ, כך שהמטופל והפסיכולוג רואים ושומעים זה את זה. השימוש בסקייפ מאפשר גם לאדם שאינו יכול להגיע לטיפול בשל קשיים פיזיים, ליהנות מכל היתרונות של טיפול פסיכולוגי רפואי בתקופה בה הוא זקוק לו ביותר.