הרופא אומר שאין לך כלום אבל אתה עדיין סובל? נמאס לך לשמוע ש”הכול בראש”? מרגיש שאף אחד לא יכול לעזור לך?
לרפואה יש תשובות למצבים רבים, אך לא לכולם. אנשים הסובלים ממגוון מצבים רפואיים כגון IBS, פיברומיאלגיה, תסמונת תשישות כרונית, כאבים לא מוסברים ומצבים רפואיים נוספים מוצאים פעמים רבות שבנוסף לסבל הנגרם מהמצב הפיזי הם נאלצים להתמודד עם מערכת רפואית שאינה יכולה לספק להם תשובה או סיוע ועם האשמות גלויות או סמויות מצד הסביבה לפיהן הם הביאו את המחלה על עצמם.
חוסר האונים מצד המערכת, יחד עם כך שהסברה המקובלת כיום היא שיש מרכיב נפשי במחלות אלו גורמים לאנשים רבים להרגיש כי שום דבר לא יכול לעזור להם, ועליהם לסבול את המחלה בשקט לשארית חייהם, אם לא יתרחש נס לא צפוי. על תחושות קשות אלו מתווסף גם התסכול שנגרם כתוצאה מהתרוצצות בין רופאים ומרפאים אלטרנטיביים שונים, בתקווה לקבל תשובה אחרת,תקווה שנכזבת שוב ושוב.
עד כאן הבשורות הרעות. הבשורות הטובות הן שגם אם לא יודעים מה הסיבה, זה לא אומר שאין פתרון. מרכז הל”ר לפסיכולוגיה רפואית מציע טיפול קצר מועד לאנשים הסובלים מסימפטומים פיזיים ללא הסבר רפואי. המרכז פועל בשיטה קוגניטיבית התנהגותית, שהוכחה מחקרית כשיטה היעילה ביותר לצמצום הסימפטומים של מחלות ללא הסבר רפואי, ומשלב שיטות כגון ביופידבק, הרפיה ודמיון מודרך המגבירות את השליטה על הגוף ואת היכולת לנהל כאב.


מידע נוסף שיכול לעניין אותך